У Мінфіні заявили про ризики фінансування бюджету

У Мінфіні заявили про ризики фінансування бюджету

15:41 Грудень 21, 2023

Економіка 742 3 хвилини

Занадто багато запитань щодо ефективності використання коштів за напрямом безпеки та оборони, зазначив Сергій Марченко.

Існують ризики фінансування державного бюджету України в січні-лютому 2024 року. Про це сказав міністр фінансів Сергій Марченко, повідомляє Інтерфакс-Україна у четвер, 21 грудня.

“Ризики у нас є в січні-лютому. На жаль, у січні-лютому рішень, які ухвалені партнерами, недостатньо (для фінансування потреб бюджету на цей період – ред.), щоб ми самостійно могли впоратися. Тому в нас наразі працює механізм плану Б”, – сказав Марченко на огляді макроекономічних прогнозів на 2024 рік від Центру економічних стратегій.

За його словами, Мінфін “максимально наближатиме ті ресурси, які може наблизити, на січень-лютий”.

Серед таких заходів міністр назвав авансову сплату дивідендів держкомпаній, а також збільшення обсягу запозичень на внутрішньому ринку.

“Ситуація не критична, але є розуміння того, що в цей період нам потрібно максимально покладатися на внутрішній ресурс”, – зазначив глава Мінфіну і додав, що його відомство працює в кооперації з Нацбанком.

Він також зауважив, що потенційним ризиком на наступний рік є збільшеня видатків держбюджету на 2025 рік. За його словами, Україна передбачила в законі про держбюджет на наступний рік максимум, який могла виділити на сектор оборони та безпеки.

“Найбільшу невизначеність нам формує сектор безпеки та оборони. Ми не можемо знати наперед, у який момент там чогось не вистачить. Занадто багато запитань щодо ефективності використання коштів саме за цим напрямом”, – сказав Марченко.

social
Слідкуйте за нами у соцмережах
subscribe
Хочеш читати новини поки нема інтернету?

Підпишись на спеціальний телеграм канал де кожна новина розміщена у повному обсязі. Твій телефон завантажуватиме новини у фоні тільки тоді, коли це можливо, і ти завжди будеш у курсі останніх подій.

Підписатися
subscribe
Підписка
Оформіть підписку
Приєднуйтесь до нашого списку розсилки, щоб отримувати актуальні новини на свою пошту.
Ми не розсилаємо спам, ми поважаємо вашу приватність.
Новини дня