США хочуть заборонити Китаю купувати нафту зі свого Стратегічного резерву

США хочуть заборонити Китаю купувати нафту зі свого Стратегічного резерву

14:09 Березень 4, 2024

Економіка 383 3 хвилини

Magyar

Законопроєкт фінансування уряду США, представлений лідерами Конгресу в неділю, містить заборону Китаю купувати нафту зі Стратегічного нафтового резерву (СНР) Сполучених Штатів.

Як пише “Європейська правда”, про це повідомляє Reuters.

Питання продажу нафти Китаю зі Стратегічного нафтового резерву загострилося після того, як у 2022 році президент Джо Байден оголосив про продаж 180 мільйонів барелів нафти СНР, щоб зменшити ціни на бензин, які різко зросли після повномасштабного вторгнення РФ в Україну.

У публікації йдеться, що прагнення до більш жорсткої лінії щодо Китаю – одне з небагатьох, що об’єднує обидві партії у розділеному Конгресі США, і законодавці представили десятки законопроєктів, які спрямовані на вирішення проблеми конкуренції з урядом КНР.

У 2022 році СНР продав один мільйон барелів компанії UNIPEC America – підрозділу китайської Sinopec. У 2017 році, за часів колишнього президента Дональда Трампа, частину нафти СНР продали PetroChina International – дочірній компанії китайської державної нафтової компанії PetroChina Co Ltd.

Наразі СНР має понад 360 мільйонів барелів нафти, але його запаси близькі до 40-річного мінімуму через продажі сировини у 2022 році.

У липні минулого року Сенат, контрольований демократами, 85 голосами проти 14 ухвалив законопроєкт про заборону експорту нафти з СНР до Китаю.

Втім, за словами сенатора від демократів Кріса Мерфі, це мало незначний політичний вплив і, ймовірно, завдало більше шкоди, ніж користі.

У 2022 році американські нафтові компанії продали до КНР 83 мільйони барелів нафти.

social
Слідкуйте за нами у соцмережах
subscribe
Хочеш читати новини поки нема інтернету?

Підпишись на спеціальний телеграм канал де кожна новина розміщена у повному обсязі. Твій телефон завантажуватиме новини у фоні тільки тоді, коли це можливо, і ти завжди будеш у курсі останніх подій.

Підписатися
subscribe
Підписка
Оформіть підписку
Приєднуйтесь до нашого списку розсилки, щоб отримувати актуальні новини на свою пошту.
Ми не розсилаємо спам, ми поважаємо вашу приватність.
baner 1 baner 2
Новини дня