На скільки обмежать ліміти на карткові операції?

На скільки обмежать ліміти на карткові операції?

17:02 Травень 26, 2024

Економіка 789 5 хвилин

Magyar

Національний банк України наразі допрацьовує проект рішення, який передбачає встановлення лімітів на вихідні операції „з картки на картку”. Про це повідомив заступник голови НБУ Дмитро Олійник, згідно з інформацією від прес-служби НБУ, пише РБК-Україна.

НБУ планує внести зміни, які стосуватимуться виключно Р2Р-переказів з картки на картку. Операції за реквізитами IBAN залишатимуться без обмежень.

За словами заступника голови НБУ Дмитра Олійника, один із варіантів лімітів, що обговорюється, передбачає не більше 30 операцій і до 100 тисяч гривень на місяць на одного клієнта в одному банку. Остаточне рішення буде ухвалено приблизно за місяць після ретельного обговорення.

НБУ провів дослідження операцій клієнтів 7 найбільших банків, які мають більше 91% всіх емітованих карток за два квартали 2024 року. Результати показали: обмеження у 30 операцій на місяць не відчують 98,44% клієнтів, а ліміт за сумою не вплине на 95% клієнтів.

Проблема, яку намагається вирішити НБУ – дропи

Олійник зазначив, що останнім часом тіньовий ринок активно використовує „дропи”, людей, які за винагороду передають доступ до своїх банківських рахунків. Через ці рахунки масово переказуються гроші, здобуті нелегально, зокрема через кіберзлочини або торгівлю наркотиками і зброєю.

Поточні ліміти в банках:

ПриватБанк:

Для відправника:

 • – Кількість переказів на місяць: 200 по Україні, 20 за кордон.
 • – Ліміт суми переказів на місяць: 1 000 000 гривень по Україні, 100 000 гривень за кордон.
 • Для отримувача:
 • – Кількість переказів на місяць: 350 по Україні, 50 за кордон.
 • – Ліміт суми переказів на місяць: 1 000 000 гривень по Україні, 399 999 гривень за кордон.

Ощадбанк:

 • – Максимальна сума одного переказу: 29 999,99 гривень.
 • – Максимальна сума всіх переказів за добу: 65 000 гривень.
 • – Максимальна сума всіх переказів за місяць: 150 000 гривень.
 • – Максимальна кількість переказів за добу: 5 операцій.
 • – Максимальна кількість переказів за місяць: 50 операцій.

Monobank:

 • – Кількість операцій: 50 на день, 100 на чотири дні, 150 на місяць.
 • – Максимальна сума за одну операцію: 60 000 гривень на картку українського банку.
 • – Максимальна сума на місяць: визначається лімітом платіжних систем (MasterCard – до 10 000 доларів, Visa – до 25 000 доларів).

Обмеження вплинуть на роботу волонтерів

Український союз промисловців і підприємців (УСПП) вважає, що такий крок має бути ретельно проаналізований, особливо з точки зору впливу на волонтерську діяльність. В УСПП нагадують, що обмеження на переказ коштів можуть ускладнити збір коштів для волонтерських організацій і благодійних фондів, які наразі дуже потрібні для підтримки Сил оборони під час війни. Зменшення кількості доступних операцій та обмеження максимальної суми можуть знизити загальний обсяг зібраних коштів, що вплине на здатність організацій надавати допомогу тим, хто її потребує.

НБУ обіцяє переглянути окремі кейси у бік збільшення лімітів, якщо будуть наявні вагомі підстави. З одного боку, введення обмежень може допомогти у боротьбі з фінансовими шахрайствами, відмиванням грошей і нелегальним бізнесом.

Президент УСПП Анатолій Кінах підкреслив необхідність ретельного аналізу ситуації і забезпечення балансу між безпекою та зручністю фінансових послуг.

Оксана Чопак

social
Слідкуйте за нами у соцмережах
subscribe
Хочеш читати новини поки нема інтернету?

Підпишись на спеціальний телеграм канал де кожна новина розміщена у повному обсязі. Твій телефон завантажуватиме новини у фоні тільки тоді, коли це можливо, і ти завжди будеш у курсі останніх подій.

Підписатися
subscribe
Підписка
Оформіть підписку
Приєднуйтесь до нашого списку розсилки, щоб отримувати актуальні новини на свою пошту.
Ми не розсилаємо спам, ми поважаємо вашу приватність.
Новини дня