Як і коли зміняться платіжки за опалення

Як і коли зміняться платіжки за опалення

15:43 Грудень 30, 2019

Економіка 2331 4 хвилини

З 1 січня 2020 року українцям перерахують тарифи на опалення. У Кабміні також повідомили, що вже за грудень платіжки українців за опалення знизяться на 300-400 гривень.

І, це було б одним із найкращих подарунків від влади для українців «під ялинку».

Цими днями Кабінет міністрів України ухвалив рішення, які дозволять коригувати тарифи на тепло, зменшивши суми у комунальних «платіжках» практично на 30%. Таким чином урядовці відреагували на доручення президента Володимира Зеленського.

І поки що, як підрахували в уряді, 65% із приблизно 15 мільйонів українських домогосподарств змогли заощадити через зниження цін на газ. Йдеться про тих, хто має індивідуальне опалення (для закарпатців це якраз дуже важливо). Натомість на решті 35%, котрі користуються послугами із централізованого опалення помешкань, це не позначилося.

«За таких обставин вартість опалення мала б «автоматично» знизитися на 30-40% – навіть без додаткових «стимулів» у вигляді рішень уряду, адже зараз європейські ціни на газ мінімальні за останні 12 років», – вважає експерт Інституту GROWFORD Олексій Кущ.

До прикладу, цими днями вартість «блакитного палива» опустилася до 13 євро за 1 Мегават-годину (у Європі враховують не лише обсяги, а й калорійність газу і, відповідно, кількість виробленої із нього одиниць енергії). Тож, аби звести все до звичного нам «знаменника”, маємо враховувати, що у 1 тисячі кубометрів, зазвичай, 9,5-10 МВт-год. Відповідно, з’ясовуємо: тисяча «кубів» палива у Європі нині коштує максимум 130 євро (трохи більше 146 доларів). За офіційним курсом НБУ – це приблизно 3400 гривень. Вартість американського скрапленого газу – $110 (2558 гривень). Собівартість газу власного видобутку – $100 (2325 гривень) за тисячу «кубів»…

«А якщо додати до цього ще й майже 20-відсоткове зміцнення гривні, що знизило ціну імпортного ресурсу, – то й зменшити тариф на опалення на всі 50%, як-то кажуть, не гріх», – вважає Олексій Кущ. І жодних подвигів чи екстраординарних рішень для цього не потрібно.

Нарешті, не забуваймо, що такий позитивний для споживачів «пасьянс» доповнює ще й «погодна карта». Адже у грудні в Україні (за незначними винятками) фактично не було мінусових температур – навіть уночі! Хіба що, в останні дні грудня – перед Новим роком температура знизилася. Тож потенційно грудневі «платіжки» і справді можуть нас приємно здивувати.

НЬЮЗМЕЙКЕР

social
Слідкуйте за нами у соцмережах
subscribe
Хочеш читати новини поки нема інтернету?

Підпишись на спеціальний телеграм канал де кожна новина розміщена у повному обсязі. Твій телефон завантажуватиме новини у фоні тільки тоді, коли це можливо, і ти завжди будеш у курсі останніх подій.

Підписатися
subscribe
Підписка
Оформіть підписку
Приєднуйтесь до нашого списку розсилки, щоб отримувати актуальні новини на свою пошту.
Ми не розсилаємо спам, ми поважаємо вашу приватність.
Новини дня