Посткоронавірусна економіка: переможці і аутсайдери

Посткоронавірусна економіка: переможці і аутсайдери

20:53 Серпень 17, 2020

Економіка 3682 6 хвилин

Світ змінився… І, на нашу думку, вже ніколи не буде так, як було до пандемії COVID-19. І, Звичайно, є багато скептиків, які глибоко переконані, що вірусу не існує, а вся ця «вистава» влаштована спеціально, і щупальці змови тягнуться на самий верх – до «справжніх володарів» світу.

          Але ми реалісти і виходимо із ситуації, яка вже понад півроку розвивається на нашій планеті. А вона наступна – світ стає кардинально інакшим, звичайно, не революційними темпами, – це швидше еволюційний шлях, проте зміни торкнулися абсолютної більшості країн світу та галузей глобалізованої економіки. Десь все відбувається швидко, деякі країни одразу взялися за переосмислення себе і своїх нових можливостей, а деякі і далі продовжують топтатися у «вчорашньому дні».

          З цього приводу вже вийшло ряд серйозних матеріалів у світових інформаційно-аналітичних виданнях.

          До прикладу, нещодавно у французькому варіанті видання State світ побачила стаття «Економічна криза після Covid-19: хто виграє, хто програє?» журналіста та експерта з економічних та фінансових питань Рішара Орні. Тож, на нашу думку, пропонуэмо ключові тези цього матеріалу…

          «…Таке здавалося нечуваним навіть під час фінансової кризи 2008 року, яка був надзвичайно жорстокою. Падіння ВВП, зафіксоване різними країнами світу у другому кварталі, не має аналогів. Проте нема чому дивуватися: коли від людей вимагають залишатися прикутими до своїх домівок на довгі тижні, очевидно, що вони більше нічого не виробляють, хай навіть для певних видів діяльності віддалена робота дозволяє гарантувати відносну безперервність…».

          «…У Франції, за даними Національного інстітутастатістікі і економічних досліджень (INSEE), (тільки – авт.) у другому кварталі ВВП впав на 13,8% в порівнянні з першим. У занепаді виявилося все: споживання, інвестиції, експорт. Падіння виявилося трохи швидше, ніж у середньому по Євросоюзу з 27 країн (11,9%) або в єврозоні (12,1%)… Тому не дивно, що ВВП Німеччини впав всього на 10,1%, але ще дивніше те, що Італія показала кращий результат, ніж Франція, зі спадом на 12,4%. Інші країни постраждали більше: ВВП Португалії впав на 14,1%, а Іспанії – на 18,5%…»

          «У другому кварталі ВВП США впав «усього» на 9,5%, тобто менше, ніж у Франції, і навіть менше, ніж у Німеччині… Конгрес уже схвалив усі бюджетні асигнування на користь домогосподарств і підприємств для боротьби з кризою «китайського вірусу», як сказав би Дональд Трамп: вони складають 3,6 трлн доларів або 16% ВВП…».

          «…В Іспанії у кінці червня ВВП був на 22,1% нижче, ніж роком раніше, зниження складає 19% у Франції, 17,3% в Італії і т. Д. Не слід очікувати, що цей мінімум зникне до кінця 2021 року або початку 2022 року, розуміючи, що у таких секторах, як туризм або авіаційна промисловість, не може бути й мови про швидке повернення активності до колишнього рівня…».

          «…Мало того, що вихід із кризи буде тривалим, так він ще може піднести чимало сюрпризів. Досягнуті позиції можуть бути переглянуті через поєднання двох основних подій: пандемії і торгового конфлікту між Китаєм і США. Поки ще занадто рано визначати, хто виявиться у виграші, а хто у програші…».

          «…По інший бік Тихого океану Китай, судячи з усього, виходить з кризи набагато швидше, ніж інші країни, після того, як йому вдалося вжити заходів до зменшення втрат: ВВП впав на 10% у першому кварталі, потім виріс на 11,5% у другому, і більше року країна зберігає позитивні темпи зростання у 3,2%…».

          І таких висновків ще дуже багато. Тож, як певний підсумок, можемо констатувати словами того ж Рішара Орні: «Постковідна битва ще не виграна».

          А хто переможець і аутсайдер? Час покаже…

НЬЮЗМЕЙКЕР

social
Слідкуйте за нами у соцмережах
subscribe
Хочеш читати новини поки нема інтернету?

Підпишись на спеціальний телеграм канал де кожна новина розміщена у повному обсязі. Твій телефон завантажуватиме новини у фоні тільки тоді, коли це можливо, і ти завжди будеш у курсі останніх подій.

Підписатися
subscribe
Підписка
Оформіть підписку
Приєднуйтесь до нашого списку розсилки, щоб отримувати актуальні новини на свою пошту.
Ми не розсилаємо спам, ми поважаємо вашу приватність.
Новини дня