РФ сповільнює експорт зброї через війну в Україні
Росія відтерміновує поставки зброї, оскільки наразі в пріоритеті – забезпечення власних військ, заявив перший віцепрем’єр-міністр Російської Федерації. Сповільнення експорту російської зброї дає певне уявлення про реальні події на українському фронті.

Як повідомляють РосЗМІ, перший віцепрем’єр-міністр Денис Мантуров заявив, що поставки озброєння та військової техніки за експортними контрактами будуть вимушено відкладені, оскільки пріоритетом є забезпечення власного війська.
Перший віцепрем’єр-міністр не сказав конкретно, але, звісно, йдеться про російські війська, розгорнуті в Україні.
Мантуров пояснив рішення тим, що запитів на російську зброю дуже багато, але РФ надає пріоритет завданням Міністерства оборони, тому вони змушені відкласти плани поставок дружнім країнам.
Яких саме країн стосується це питання – не уточнюється. Але є низка держав, які не застосовують санкції проти російської економіки, які, можливо, замовили військову техніку в Москви для власних потреб. Серед них Індія, Китай, Венесуела, Туреччина, кілька країн Африки та Близького Сходу, а також СНД. Водночас Мантуров у своєму телевізійному інтерв’ю також пообіцяв, що цей період триватиме недовго, і що в майбутньому вони обов’язково активізують військово-технічну співпрацю.
Цікаво, що портфель замовлень російського державного експортера зброї «Рособоронекспорт» перевищив 60 мільярдів доларів, що є найбільшим значенням в історії компанії, якщо вірити публічним даним.
Серед іноземних проєктів відомо про завершення першого етапу будівництва заводу з виробництва боєприпасів калібру 7,62 мм у Венесуелі. Очікується, що підприємство вироблятиме 70 мільйонів набоїв на рік, незважаючи на санкції проти обох країн.
Росіяни також демонстрували широкий спектр обладнання на різних виставках озброєння, включаючи танки, транспортні гелікоптери, системи протиповітряної оборони, керовані ракети, стрілецьку зброю та безпілотники.
Перший віце-прем’єр також торкнувся теми повоєнного періоду: «Ми будемо виробляти цивільну продукцію на тих самих виробничих потужностях».
Водночас, за оцінками деяких аналітиків, після завершення війни в Україні щорічний експорт озброєння РФ досягне 15–17 мільярдів доларів, оскільки виробництво не буде сповільнено, а перенаправлено на закордонні ринки.
Підпишись на спеціальний телеграм канал де кожна новина розміщена у повному обсязі. Твій телефон завантажуватиме новини у фоні тільки тоді, коли це можливо, і ти завжди будеш у курсі останніх подій.
Підписатися