В Європі планують збудувати залізницю та автодорогу під водою

В Європі планують збудувати залізницю та автодорогу під водою

14:41 Листопад 10, 2020

Економіка 4116 4 хвилини

Magyar

Найбільший у Європі інфраструктурний проєкт планують утілити між північчю Німеччини та Данією: 18-кілометровий двоколійний залізничний та чотирисмуговий автошлях буде прокладений під морем у тунелі.

На сьогодні прокладання найдовшого у світі залізничного та автомобільного тунелю дозволене німецькими судами. Шлях з’єднає північну Німеччину з Данією через 18-кілометровий підводний тунель. Об’єкт, який планують завершити до 2029 року, є одним з найбільших інфраструктурних проєктів Європи, але його втілення призупинилося на кілька років через судові позови проти нього. Однак зараз рішення суду дає надію, що будівництво об’єкту розпочнеться найближчим часом.

Про залізничне та автомобільне сполучення через протоку Фемарн між узбережжями північної Німеччини та Данії вперше заговорили більше тридцяти років тому, але тоді планували будівництво моста. Однак протягом багатьох років розробники ставили більші цілі і вирішили прокладати залізницю та шосе у підводному тунелі.

Згідно з поточними планами, об’єкт з’єднає німецький порт Путтгарден із датським Родбі, тож транспортні засоби, які зараз долають шлях за годину на паромі, через тунель долатимуть за десять хвилин. Це означає значне скорочення витрат і часу в дорозі, що підвищує ефективність. У результаті втілення проєкту вартістю приблизно 7,1 мільярда євро між Копенгагеном та Гамбургом з’являться дві двосмугові дороги та двоколійна електрифікована залізнична лінія, тож час подорожі між містами з нинішніх п’яти годин може скоротитися до трьох. На думку урядів-ініціаторів, будівництво автомобільно-залізничного тунелю є важливим кроком на шляху втілення курсу вуглецевого нейтралітету, згідно з Паризькою конвенцією.

Роботи з данської сторони вже розпочалися. Німецькі компанії відстають від графіка, оскільки судові справи заважали їм розпочати будівництво. Частину позовів ініціювали паромні компанії, які зазнають значних збитків після завершення будівництва тунелю, іншу частину – екологи у Лейпцизькому федеральному адміністративному суді. Природоохоронці кажуть, що проєкт не передбачає належної охорони морської фауни. Однак на сьогодні всі подання відхилено, що відкриває шлях підрядникам до початку робіт.

Водночас багато скарг наразі подають на розгляд Європейського суду, але, як очікується, вони не вплинуть на реалізацію проєкту, тому його можна завершити до запланованого терміну. Також слід зазначити, що чинне рішення суду стосується лише міжнародної секції, відрізок Любек-Путтгарден у Шлезвіг-Гольштейні також викликав суперечки, тож проведуть інший судовий розгляд. Водночас ЄС обстоює думку, що розвиток інфраструктури фіксованого шляху є пріоритетом, оскільки це дозволить досягти встановлених цілей щодо захисту клімату.

Джерело: Magyar Nemzet

social
Слідкуйте за нами у соцмережах
subscribe
Хочеш читати новини поки нема інтернету?

Підпишись на спеціальний телеграм канал де кожна новина розміщена у повному обсязі. Твій телефон завантажуватиме новини у фоні тільки тоді, коли це можливо, і ти завжди будеш у курсі останніх подій.

Підписатися
subscribe
Підписка
Оформіть підписку
Приєднуйтесь до нашого списку розсилки, щоб отримувати актуальні новини на свою пошту.
Ми не розсилаємо спам, ми поважаємо вашу приватність.
baner 1 baner 2
Новини дня