Як українцям зекономити на комуналці у 2020-му. 4 законних способи

Як українцям зекономити на комуналці у 2020-му. 4 законних способи

14:24 Грудень 23, 2020

Економіка 2912 7 хвилин

Magyar

Захмарні рахунки за комуналку вже стали героями мемів та жартів українців, тоді як у інфопросторі лунають обіцянки від посадовців про рекордно дешевий газ, але що маємо насправді?

Денис Шмигаль влітку твердив, що цьогорічні ціни на газ будуть найменшими за останні п’ять років, передає BBC. А президент асоціації “Газові трейдери України” Андрій Мизовець зазначав, що ціни для кінцевого споживача не перевищуватимуть 6-7 грн за кубометр. Однак, факти говорять про інше – ціна на газ у 2018 була 8,55 за кубометр, а станом на грудень 2020 р. діапазон цін становить від 5,95 до 9,05 за кубометр, в залежності від постачальника, інформує ГазПравда. То як платити за газ по мінімальній ціні?

1. Змінити газового оператора

Ще з літа в Україні стало можливим змінити компанію, яка постачає газ до вашої оселі. Для цього потрібно знайти таку компанію, подати відповідні документи і платіжки з наступного місяця будуть приходити вже за іншою ціною. До слова, ціни можуть відрізнятися до 3 грн на кубометрі газу. Також, чим далі до зими, тим нижчі ціни, тому, найвигідніше укладати угоди ще влітку-восени з фіксацією ціни на цілий опалювальний сезон наперед. Тоді ви зможете суттєво зекономити, адже ціна ціна на газ взимку зростає. Детальна інструкція про зміну постачальника газу на сайті ГазПравда.

2. Утеплити житло

Не зайвим буде проаналізувати тепловтрати вашого житла. Адже, якщо будинок зовсім не утеплений, то майже все тепло буде втрачатися, а ви будете гріти повітря безперервно.

Всередині будинку варто звернути увагу на те, чи не затулені радіатори меблями, декоративними панелями, важкими шторами, одягом чи іншими речами.

З найдоступніших варіантів утеплень – проклеїти вікна поролоновими смужками, відрегулювати дверні петлі та зробити додаткову оббивку дверей, використати монтажну піну для задувки місць у будинку, де встановлені труби. Незатеплені вікна та двері – це 23% тепловтрат будинку. Звісно, найкраще встановити вікна з подвійними або потрійними склопакетами, які зменшують втрати тепла у кілька разів. А також поглинають шум з вулиці, тому в будинку стає не тільки тепліше, а й тихіше.

Затеплені стіни, фундамент і підвал, горища і стелі допоможуть зберегти до 60% тепла. Незатеплені стіни втрачають близько третини всього тепла будинку. Сьогодні для затеплення стін будинків найпопулярніші матеріали це пінополістирол та мінвата.

Варто подумати про встановлення “теплої підлоги” в тих місцях, де мешканці будинку перебувають частіше всього. Також покриття на підлозі, його товщина та застосування теплоізолюючих матеріалів можуть значно знизити тепловтрати.

Перед кожним опалювальним сезоном варто перевіряти систему на наявність повітряних пробок, можливих підтікань та місця стиків. Газові котли, колонки чи бойлери, яким понад 15 років рекомендовано замінити, адже сучасніші присторої працюють ефективніше та економлять ресурси.

3. Споживати мінімально

Отож, після затеплення будинку та оновлення приладів, ви можете вимикати опалення, якщо в будинку нікого немає. Також радіатори мають відповідати розміру приміщення.

Економія води

Вода також одна зі статей витрат за комуналку. Економити воду можна, встановивши змішувачі у вигляді ручки замість стандартних змішувачів з двома кранами. Крани, що протікають, вважаються несприятливими не тільки з точки зору вчення про гармонію фен-шуй, а й рівні кільком марно вилитим ваннам води. Те саме стосується і бачків, що протікають. Дешевше їх замінити негайно, аніж платити за втрачену воду. До слова, приймати душ економніше, ніж ванну. Також використання насадок, що розпилюють воду зменшує використання води в кілька разів.

Мити посуд краще у подвійних раковинах – в одній мити, в іншій – полоскати посуд. А ще краще використовувати посудомийні та пральні машини, адже вони економлять не тільки час, а й ресурси.

Економія електроенергії

Якщо доцільно, в деяких кімнатах можна використовувати електричні обігрівачі. Сучасні опалювальні прилади є досить економними та мають високу теплову віддачу. Використання таких приладів можна поєднувати і з газовим опаленням, якщо виникає така необхідність.

Також вкрутіть нарешті замість звичайних лампочок “економки”. Це допоможе зменшити рахунки за електроенергію до 50%, а тому дорожчі “економки” дуже швидко окупляться.

4. Оформити субсидію

Для того, щоб оформити субсидію необхідно підпадати під цілу низку вимог. Ви можете на неї розраховувати тільки у разі, якщо ніхто із родини не є фопом, не працює за кордоном і не є людиною з нульовим доходом. Якщо ж ваша родина підходить за всіма критеріями, варто розглянути варіант субсидії, що допоможе впоратися із захмарними рахунками за комуналку.

Оксана ЧОПАК

social
Слідкуйте за нами у соцмережах
subscribe
Хочеш читати новини поки нема інтернету?

Підпишись на спеціальний телеграм канал де кожна новина розміщена у повному обсязі. Твій телефон завантажуватиме новини у фоні тільки тоді, коли це можливо, і ти завжди будеш у курсі останніх подій.

Підписатися
subscribe
Підписка
Оформіть підписку
Приєднуйтесь до нашого списку розсилки, щоб отримувати актуальні новини на свою пошту.
Ми не розсилаємо спам, ми поважаємо вашу приватність.
Новини дня