Інфляція в євро вже теж визначається двозначними цифрами
У вересні інфляція в зоні євро досягла 10 відсотків. Деякі країни – члени ЄС справляються з енергетичною кризою краще, інші гірше з точки зору рівня споживчих цін.
Вересневі показники інфляції стали неприємним сюрпризом для єврозони загалом: річна інфляція досягла 10 відсотків, хоча аналітики очікували, що темп зростання рівня споживчих цін прискориться з 9,1 відсотка в серпні тільки до 9,7 відсотка.
Енергетична криза, яка призвела до зростання цін, не однаково впливає на всі країни єврозони, про що свідчить рівень інфляції в кожній країні та динаміка цін за останні місяці.
У бідніших східних членах ЄС – незалежно від того, є вони членами зони євро чи ні – зростання цін є більшим. Згідно з оприлюдненими у п’ятницю даними Варшави, серед великих економік регіону поляки нарівні з чехами досягли 17,2 відсотка інфляції. Інфляція в країнах Балтії, які використовують євро, ще вища, – понад 20 відсотків, в Естонії, наприклад, у серпні становила 24,8 відсотка. У Словаччині, яка належить до єврозони, – 14 відсотків.
У німеччині інфляція за підсумками вересня становила 10,9 відсотка, у Франції – 5,6.
Найбільше у єврозоні ціни зросли на енергоносії. У вересні їхня вартість була на 40,8 відсотка вище, ніж роком раніше. Але прискорилося зростання цін і в інших секторах: до 5,6 відсотка на промислові товари, до 4,3 відсотка – на послуги.
Ці невтішні цифри підвищують шанси європейської рецесії. Європейський центральний банк уже заявив про намір ще більше підняти процентні ставки.
Підпишись на спеціальний телеграм канал де кожна новина розміщена у повному обсязі. Твій телефон завантажуватиме новини у фоні тільки тоді, коли це можливо, і ти завжди будеш у курсі останніх подій.
Підписатися