Розвинені країни пообіцяли виділити мільярди євро допомоги Україні
Провідні індустріальні країни світу на дводенній конференції з питань відновлення в Лондоні, яка розпочалася в середу, вирішили виділити мільярди євро невійськової допомоги Україні.
Британський прем’єр-міністр Сунак оголосив про державну гарантію Великобританії щодо кредиту Світового банку на суму 3 мільярди доларів на заході, в якому взяли участь президент Європейської комісії Урсула фон дер Ляєн, міністр закордонних справ США Ентоні Блінкен та міністр закордонних справ Німеччини Анналена Бербок. Трирічна програма спрямована на фінансування життєво важливих державних послуг в Україні, включаючи школи та лікарні.
Пан Сунак сказав: “Результати “неймовірної винахідливості” народу України, який вистояв в умовах війни, вже чітко видно в Україні”.
Як приклад, британський прем’єр-міністр навів спробу Росії зруйнувати українську енергосистему взимку, і через це до лютого 40 відсотків українських енергогенеруючих потужностей були непрацездатними. Однак зараз мережа відновлена, і Україна має можливість експортувати електроенергію до Європи.
Однак, за словами Ріші Сунака, про реальний масштаб виклику свідчить той факт, що валовий внутрішній продукт (ВВП) України впав на 29% минулого року.
Британський прем’єр заявив, що Росія повинна відшкодувати завдані збитки і що Лондон разом зі своїми союзниками вже вивчає, як законно використати російські активи щодо цього.
Сунак нагадав, що, згідно із законопроєктом, представленим британським урядом на цьому тижні, Британія може зберегти санкції проти Росії доти, доки Москва не виплатить Україні репарації за збитки, завдані війною.
Запропонований законопроєкт, який був представлений Міністерством закордонних справ у Лондоні, також дозволить власникам російських активів, заморожених у Британії, пожертвувати свої заморожені активи для цієї мети, хоча, навіть якщо вони це зроблять, не зможуть розраховувати на послаблення британських санкцій проти них.
У день відкриття конференції в Лондоні в середу Ріші Сунак оголосив, що понад 400 гігантських компаній із 38 країн світу взяли на себе зобов’язання допомогти у фінансуванні відновлення України.
Сунак зазначив, що сукупна ринкова капіталізація цих компаній становить $4,900 млрд, а сукупний річний оборот – понад $1,600 млрд.
Напередодні конференції Даунінг-стріт повідомила, що серед заявників є такі гіганти, як імперія Virgin, фармацевтичний конгломерат Sanofi, технологічна компанія Philips, промислова група Hyundai Engineering і глобальний постачальник фінансових послуг Citi.
Про це заявила міністр закордонних справ Німеччини Анналена Бербок під час роботи лондонської конференції в середу: Німеччина надала Україні 16,8 мільярдів євро допомоги з початку війни – включаючи військову допомогу – і надасть Києву ще 381 мільйон євро гуманітарної допомоги цього року.
Міністр закордонних справ Німеччини заявив, що Україна одного дня стане членом Європейського Союзу.
Анналена Бербок заявила, що Німеччина також працює зі своїми партнерами над розвитком більш широкої політичної та практичної співпраці між Україною та НАТО.
Державний секретар США Ентоні Блінкен оголосив про надання Україні нового пакету допомоги на суму 1,3 мільярда доларів. За його словами, понад $500 млн із цих коштів можуть бути використані для покращення енергетичної мережі України.
Урсула фон дер Ляєн, президент Європейської комісії, представила програму допомоги на суму 50 млрд євро до 2027 року.
Уряд Великої Британії надасть 240 мільйонів фунтів стерлінгів двосторонньої фінансової допомоги з власних ресурсів, на додаток до гарантій за кредитним пакетом Світового банку на суму 3 мільярди фунтів стерлінгів, на програми з порятунку життя в Україні, включаючи розмінування мінних полів, постачання обладнання для ліквідації наслідків стихійних лих, програми реформ та інвестиції в енергетику.
Президент України Володимир Зеленський також виступив на Лондонській конференції по відеозв’язку з Києва, закликавши міжнародне співтовариство перейти “від ідей до угод, а від угод – до реальних програм”.
Зеленський зробив тонко завуальоване посилання на бажання його країни вступити до НАТО. Він зазначив, що НАТО може відігравати роль морального лідера в захисті миру лише тоді, коли Україна буде членом Альянсу.
Президент додав, що Україна вже на шляху до повноправного членства в ЄС і наразі “захищає спільну зону свободи Атлантичного Альянсу”.
“Тепер ми лише чекаємо, коли лідери Альянсу проявлять мужність і політично визнають цю реальність”, – зазначив Президент України у своєму виступі, який транслювався на лондонській конференції.
Він додав, що лідери Росії дуже бояться української демократії, і причина в тому, що демократія йде шляхом верховенства права, викорінюючи корупцію.
Джерело: (hirado.hu)
Підпишись на спеціальний телеграм канал де кожна новина розміщена у повному обсязі. Твій телефон завантажуватиме новини у фоні тільки тоді, коли це можливо, і ти завжди будеш у курсі останніх подій.
Підписатися