росія нарощує виробництво зброї й готується воювати ще щонайменше 3−4 роки – The Telegraph
У гонці озброєнь Путіна, Захід поки залишається позаду. Росіяни нарощують виробництво зброї й готується воювати ще щонайменше 3−4 роки, йдеться у статті британської газети The Telegraph.
У матеріалі розповідається, як Москва перетворює пекарні, торгові центри та інші цивільні об’єкти на заводи з виробництва зброї.
Так у московському ТРЦ Italmas Mall, на фасаді якого досі висить реклама H&M та McDonald’s, росіяни тепер виробляють ударні безпілотники Lancet для своєї війни проти України.
Влада також закликає росіян працювати шість днів на тиждень і йти волонтерами на військові заводи. А на російському ТБ показують сюжети, як діти вчаться збирати деталі для боєприпасів у школах.
Як пише видання, усе це лише найпомітніші частини економічної мобілізації, яка, як сподівається Володимир Путін рішуче переломить хід війни.
Західний чиновник, з яким поспілкувалися журналісти, зазначає, що росія зараз витрачає 40% свого ВВП на війну проти Україну. Це більше, ніж на охорону здоров’я та освіту.
Експерти з оборони попереджають, що з часом це може дати росії матеріальну перевагу для перемоги у війні проти України. І хоча нагальність ситуації широко визнається за лаштунками, західні уряди поки що не встигають за російськими темпами.
«Це божевілля», — каже на умовах анонімності одне зі джерел видання у Міноборони Британії, коментуючи інституційні перешкоди для розширення виробництва зброї на Заході.
The Telegraph зазначає, що засекреченість російської оборонної промисловості та схильність російських чиновників примножувати цифри з пропагандистською метою ускладнюють оцінку точного масштабу зростання виробництва зброї в рф.
Але майже всі експерти погоджуються, що це реальність і обсяги активно зростають.
Офіційно росія збільшила військові витрати з 2,7% ВВП у 2022 році до 3,9% у 2023 році і до 6% у 2024 році, що складє приблизно третину всіх витрат російського бюджету.
За словами міністра оборони рф Сергія Шойгу, за 2023 рік росія виготовила 1530 танків і 2518 бойових броньованих машин.
Шойгу заявляв про зростання виробництва танків на 560% з лютого 2022 року, бойових машин піхоти — на 360%, а бронетранспортерів — на 350%.
Цього вистачило б лише на те, щоб поповнити уже втрачену техніку на полі бою, а не на розширення армії, зазначається у статті.
New York Times писала з посиланням на дані західних чиновників, що росія планує виробляти два мільйони артилерійських снарядів на рік. Це вдвічі більше, ніж в оцінках західних спецслужб раніше.
Додайте до цього поставки снарядів, ракет і безпілотників з Ірану та Північної Кореї, і росія відновить вогневу перевагу, яку мала на початку війни, пише видання.
І вплив цього на поле бою миттєвий і очевидний.
Дослідження, опубліковане аналітичним центром безпеки RUSI цього місяця, показало, що Україна випускала 7000 артилерійських снарядів на день під час свого літнього контрнаступу. У той же час росіяни випускали близько 5000 снарядів.
Підпишись на спеціальний телеграм канал де кожна новина розміщена у повному обсязі. Твій телефон завантажуватиме новини у фоні тільки тоді, коли це можливо, і ти завжди будеш у курсі останніх подій.
Підписатися