В Україні стартує «мала приватизація»

В Україні стартує «мала приватизація»

15:10 Січень 22, 2020

Економіка 3092 5 хвилин

Кабінет міністрів України у січні оголосив 87 аукціонів у межах «малої приватизації», у планах на рік – провести приватизацію понад 300 об’єктів, інформує Українська правда.

Про це повідомив 20 січня у соціальній мережі Facebook прем’єр-міністр України Олексій Гончарук. «До Нового року ми підготували фундамент для запуску «малої приватизації», а вже цього місяця ми оголосили 87 прозорих аукціонів.

Доручив голові Фонду держмайна Дмитру Сенниченку у 2020-му році провести прозору приватизацію понад 300 об’єктів, які в плані на цей рік.

Приватизація – це про залучення інвестицій і створення нових робочих місць за рахунок передачі у приватну власність збиткових, нестратегічних об’єктів, що належать державі. Десятиліттями більшість держпідприємств були збитковими для держави, але досить прибутковими для олігархів, які через «своїх» людей на посадах заробляли мільйони. Ці схеми ми ліквідуємо. Збиткові підприємства будуть приватизовані. При цьому всі стратегічні підприємства залишаться у власності держави!

За останній квартал 2019-го року на продаж через е-аукціони виставлено більше об’єктів, ніж за три попередніх квартали 2019-го року. А загалом в 2019 році отримано доходів від приватизації вдвічі більше, ніж за весь 2018-й рік.

Загалом у першому кварталі Фонд держмайна планує оголосити понад 200 аукціонів з новою якістю розкриття інформації. Для цього Фонд держмайна запустив віртуальну кімнату даних. Це пілотний проект, де всі документи підприємства будуть доступні в електронному форматі для всіх бажаючих. Інвестор знатиме не лише назву підприємства, а і поточний стан справ.

Прозорі умови приватизації – це один із ключових умов інвестиційної привабливості України!» – зазначив пан Гончарук.

А вже вчора, 21 січня до цієї теми додав: «Непрофільні активи держкомпаній, які плодять корупцію, будуть віддані у приватний сектор. Їх продаж дозволить підвищити ефективність підприємств державного сектору. Зараз до таких активів належать конюшні, свиноферми та інші. Вони заважають компаніям працювати, не приносять прибутків і створюють передумови для корупції. Ми ліквідуємо ці корупційні ризики. Сьогодні про це говорив на нараді з представниками державних підприємств.

Також підняв питання інвестицій та держзакупівель.

Доручив Міністерство розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України завершити роботу і фіналізувати пропозиції щодо підготовки державних замовлень на підприємства.

Крім того, доручив Мінекономіки сформулювати пропозиції щодо перегляду політики оплати праці топ-менеджерів і наглядових рад. Оплата праці має бути конкурентною і водночас справедливою.

Акцентував, що Фонд державного майна України має вибудовувати наші спроможності для залучення інвестицій шляхом продажу приватним інвесторам тих об’єктів, які є збитковими та нестратегічними для країни. Ще одне важливе питання. З 1 лютого має бути запущена програма доступного кредитування 5-7-9% для людей на відкриття власної справи.

Важливо, щоб державні банки долучились до програми. Закликав керівників державних банків розглянути цю можливість і підтримати ініційовану Президентом програму. Її мета – стимулювати розвиток підприємництва в Україні. Держава компенсує банкам різницю відсоткових ставок для видачі доступних кредитів. Це дасть поштовх для розвитку малого бізнесу».

Як відомо, Кабінет міністрів на своєму засіданні 15 січня затвердив перелік стратегічних підприємств, які не можна приватизувати. Зокрема, до переліку підприємств, у статутних капіталах яких частка корпоративних прав, що належать державі, не може бути меншою ніж 50 відсотків +1 акція та не підлягає приватизації, входять: «Нафтогаз України», «Магістральні проводи України», «Укртрансгаз», «Укрнафта», «Укргазвидобування», «Укртранснафта», «Чорноморнафтогаз», Державна холдингова акціонерна компанія «Артем», «Феодосійська суднобудівна компанія «Море», «Укрзалізниця», «Укрпошта».

До переліку підприємств, у статутних капіталах яких частка корпоративних прав, що належать державі, становить 100 відсотків, державних унітарних та казенних підприємств, що не підлягають приватизації, зокрема, входять: «Укрнерерго», «Укргідроенерго», «Енергоатом», «Антонов», «Харківське конструкторське бюро з машинобудування імені О. О. Морозова».

НЬЮЗМЕЙКЕР

social
Слідкуйте за нами у соцмережах
subscribe
Хочеш читати новини поки нема інтернету?

Підпишись на спеціальний телеграм канал де кожна новина розміщена у повному обсязі. Твій телефон завантажуватиме новини у фоні тільки тоді, коли це можливо, і ти завжди будеш у курсі останніх подій.

Підписатися
subscribe
Підписка
Оформіть підписку
Приєднуйтесь до нашого списку розсилки, щоб отримувати актуальні новини на свою пошту.
Ми не розсилаємо спам, ми поважаємо вашу приватність.
Новини дня