Що буде із цінами на пальне після запровадження акцизу?

Що буде із цінами на пальне після запровадження акцизу?

15:42 Серпень 22, 2022

Економіка 1566 5 хвилин

Magyar

В уряді пропонують повернути акциз та встановити його в розмірі 100 євро на 1000 л пального. При цьому, ПДВ і надалі залишатиметься на рівні 7%, а акциз поширюватиметься на всі види пального. Відповідний законопроект вже внесений на розгляд Верховної ради.

 У законопроекті необхідність збільшення акцизу пояснюють тим, що державі потрібно виконувати боргові зобов’язання по запозиченням на розвиток мережі автодоріг. Зараз спостерігається дефіцит коштів для виконання цих зобов’язань.

Враховуючи теперішні темпи імпорту пального, запровадження акцизу збільшить надходження до держбюджету щонайменше на 2 млрд грн щомісяця, передає РБК-Україна.

Отримані кошти отримуватиме Дорожній фонд і вони будуть спрямовуватися на ремонти автодоріг.

Акциз не вплине на роздрібну ціну палива?

У Мінекономіки вже зробили заяву, що повернення акцизу ніяк не відобразиться на вартості пального для громадян. Про це розповів перший заступник міністра економіки Денис Кудін в ефірі телемарафону. Чиновник підкреслив, що громадяни фактично не повинні відчути запровадження акцизу на пальне. Адже на світових ринках вартість нафтопродуктів знижується, і саме тому уряд розглядає можливість повернення частини акцизу на пальне.

Аналогічну заяву зробив директор “Консалтингової групи А-95” Сергій Куюн на брифінгу. Експерт зазначив, що податки з пального у цілому світі вважається потужним джерелом надходження до держбюджету. А запропоноване Кабміном часткове повернення акцизу не вплине суттєво на ціни на пальне до кінцевого споживача.

Чотири гривні на літр

Навесні скасування податків допомогло знизити ціни на пальне на 10-12 грн за літр. Запропонований урядом акциз, який буде одинаковим для усіх видів палива, складатиме чотири гривні на літр. У процентному співвідношенні це 8 % від ціни бензину та дизеля і біля 10% від скрапленого газу.

Для порівняння, до війни податкове навантаження на бензин сягало 45%. Сюди входили акцизи та ПДВ. Акциз на бензин становив 213,5 євро на 1000 л, на дизель — 139,5. ПДВ було знижено з 20 % до 7 % через кризу на ринку палива, викликаною агресію Росії.

У ЄС акциз в 3,5 рази вищий

У Євросоюзі мінімальний рівень акцизу на бензин становить 359 євро за 1000 л. Наприклад, у Німеччині ставка акцизу дорівнює 654,5 євро, У Словаччині — 555, у Польщі — 276,8 євро.

Нафта на світовому ринку подешевшала

На тлі стрімкого падіння цін на нафту на світовому ринку, зараз найкращий момент для введення акцизів, адже для споживачів це пройде непомітно, зазначив Куюн і запевнив, що стрибка цін очікувати не варто.

Дефіциту пального восени не буде, як і подорожчання

Як повідомляє РБК-Україна, дефіциту пального в Україні в найближчі кілька місяців не буде. Водночас, восени імовірно будуть діяти обмеження на відпуск бензину на заправках.

За прогнозами Кабінету міністрів, ціни на паливо восени в Україні залишаються незмінними. Це пов’язано з тим, що імпортери повністю змінили логістику і зараз Україна отримує пальне не з Росії та Білорусі, а з європейських країн.

Міністр інфраструктури Олександр Кубраков також заявив, що повернення акцизу ніяк не вплине на ціну дизеля. А от бензин може подорожчати, якщо Верховна рада підтримає урядовий законопроект про повернення акцизу. Однак, вплив на бензин буде незначний, запевнив міністр під час брифінгу.

Оксана ЧОПАК

social
Слідкуйте за нами у соцмережах
subscribe
Хочеш читати новини поки нема інтернету?

Підпишись на спеціальний телеграм канал де кожна новина розміщена у повному обсязі. Твій телефон завантажуватиме новини у фоні тільки тоді, коли це можливо, і ти завжди будеш у курсі останніх подій.

Підписатися
subscribe
Підписка
Оформіть підписку
Приєднуйтесь до нашого списку розсилки, щоб отримувати актуальні новини на свою пошту.
Ми не розсилаємо спам, ми поважаємо вашу приватність.
baner 1 baner 2
Новини дня