Bild: Лише 25% українських біженців у Німеччині працюють
Bild повідомляє, що у Німеччині працюють 25% українських біженців.
Для порівняння: у Данії – 78%, у Чехії – 66%, у Польщі – 65%, Швеції та Великій Британії – по 56%, Нідерландах – 50%.
Законодавчі вимоги фактично однакові в усіх країнах ЄС, але фінансово існують великі відмінності. Експерти вважають, що ФРН надає такі умови, які не мотивують українців працювати.
Німеччина платить допомогу 563 євро, ще до 471 євро на дитину та покриває житло та додаткові витрати.
Чехія – 200 євро екстреної допомоги та ще 130 євро за п’ять місяців. Медична страховка та витрати на проживання у гуртожитку покриваються лише протягом обмеженого періоду часу.
Польща – 66 євро одноразової виплати та дитяча допомога 110 євро на місяць. А за чотири місяці потрібно ще й оплатити половину вартості колективного проживання.
Таким чином, Польський державний економічний інститут очікує, що вже у 2023 році українські біженці матимуть більше податкових надходжень, ніж витрат.
Ще один фактор – 72% українців у Німеччині мають вищу освіту та вважаються надкваліфікованими. Але процедура підтвердження освіти є дуже довгою.
В Італії та Словаччині лікарям та фармацевтам дозволили працювати у системі охорони здоров’я ще з березня 2022 року. Хоча найчастіше їм не вистачає мовних навичок.
Підпишись на спеціальний телеграм канал де кожна новина розміщена у повному обсязі. Твій телефон завантажуватиме новини у фоні тільки тоді, коли це можливо, і ти завжди будеш у курсі останніх подій.
Підписатися