Рада з трансатлантичної торгівлі та технологій провела своє перше засідання

Рада з трансатлантичної торгівлі та технологій провела своє перше засідання

18:39 Жовтень 3, 2021

Економіка 434 3 хвилини

Magyar

Європейський Союз та Сполучені Штати, мабуть, є єдиними щодо фундаментальних питань у цих сферах.

В американському місті Піттсбург пройшло перше засідання Ради ЄС і США з торгівлі та технологій (СТТ). Разом ці трансатлантичні партнери сподіваються успішніше протистояти таким геополітичним конкурентам, як Китай. У зв’язку з цим учасники зустрічі погодили гонку за першість на світовому ринку з дотриманням прав людини.

Виявилося, що ЄС нещодавно заробив 2,9 трлн доларів прямих інвестицій у США, тоді як інвестиції США в Європейському Союзі склали 3,6 трлн доларів. Загалом від співпраці по обидва боки Атлантичного океану залежать п’ять мільйонів робочих місць. Відносини базуються на спільних цінностях, визнанні чесної ринкової конкуренції, верховенстві права та повазі прав людини. Хоча йдуть серйозні дебати, не випадково президент США Джо Байден назвав Європейський Союз «найважливішим партнером».

У рамках організації Європейський Союз та Сполучені Штати хочуть вести переговори з таких питань, як штучний інтелект та його регулювання; постачання промисловості ключовою сировиною – з особливим акцентом на чіпи, оскільки обидві сторони зрозуміли, що їм потрібна автономія і вони не можуть залежати від Азії; регулювання цифрових компаній, запобігання використанню сучасних технологій для цілей спостереження або маніпулювання виборами.

Обидві сторони створять загалом десять робочих груп, і їхня робота буде частково спрямована проти Китаю. Центральну роль відіграватиме Робоча група зі штучного інтелекту, біотехнологій, фармацевтики та мережевого виробництва, яка хоче розробити загальні стандарти у цих сферах як для критичних, так і для перспективних технологій. Європейці та американці хочуть перешкодити Китаю в майбутньому встановлювати світові стандарти та тим самим впливати на торгівлю відповідними продуктами. Але, хоча ЄС поділяє ці побоювання, він продовжує бачити в Азії важливого торгового партнера. Ось чому ключовим буде досягнення балансу в цьому питанні.

Джерело: sg.hu

social
Слідкуйте за нами у соцмережах
subscribe
Хочеш читати новини поки нема інтернету?

Підпишись на спеціальний телеграм канал де кожна новина розміщена у повному обсязі. Твій телефон завантажуватиме новини у фоні тільки тоді, коли це можливо, і ти завжди будеш у курсі останніх подій.

Підписатися
subscribe
Підписка
Оформіть підписку
Приєднуйтесь до нашого списку розсилки, щоб отримувати актуальні новини на свою пошту.
Ми не розсилаємо спам, ми поважаємо вашу приватність.
Новини дня