ЄС ухвалив постанову про стратегічне наповнення газосховищ

ЄС ухвалив постанову про стратегічне наповнення газосховищ

09:44 Червень 28, 2022

Економіка 1283 4 хвилини

Magyar

Із метою покращення енергетичної безпеки Європейського Союзу міністри енергетики держав – членів ЄС прийняли постанову про забезпечення європейських запасів природного газу в умовах війни в Україні.

Згідно із заявою Ради, прийнятою на засіданні в понеділок у Люксембурзі, регламент має на меті гарантувати, що, незважаючи на перебої на газовому ринку, потужності для зберігання газу ЄС будуть готовими до зими з поповненими запасами. Тож можна розраховувати на те, щоб країни-члени могли поділитися надлишками, якщо це необхідно.

Регламент передбачає, що підземні сховища газу, розташовані на території держав-членів, повинні бути заповнені щонайменше на 80% своєї потужності до початку зимового періоду 2022-2023 років і на 90% до початку наступних зимових періодів. Загалом, у 2022 році Союз прагне досягти рівня заповненості 85% від загальної потужності підземних сховищ газу в ЄС, – йдеться в повідомленні.

Оскільки потужності для зберігання газу суттєво відрізняються у кожній із країн, держави-члени не повинні повністю виконувати цілі щодо зберігання залежно від ситуації, оскільки вони можуть включати запаси скрапленого природного газу (ЗПГ) та альтернативного палива. З метою врахування ситуації в державах-членах із дуже значними потужностями для зберігання газу порівняно з їхнім національним споживанням газу, зобов’язання поповнювати підземні запаси буде обмежено до 35% від середнього річного споживання газу державами-членами за останні п’ять років.

Оскільки деякі держави-члени не мають газових сховищ на своїй території, Регламент вимагає від цих країн-членів зберігати 15% свого річного національного споживання газу в запасах в інших цих держав.

Регламент також ставить вимогу, щоб усі оператори підземних сховищ проходили обов’язкову сертифікацію через органи відповідних держав-членів. Метою цієї сертифікації є уникнення ризику зовнішнього впливу на критичні інфраструктури зберігання, що може поставити під загрозу безпеку енергопостачання в Союзі або будь-які інші важливі інтереси безпеки.

Зобов’язання щодо поповнення сховищ закінчуються 31 грудня 2025 року, тоді як зобов’язання щодо сертифікації операторів сховищ залишаться чинними після цієї дати. Регламент допускає виняток для Кіпру, Мальти та Ірландії, якщо їхні газові системи не підключені безпосередньо до газових систем інших держав-членів, – додають автори заяви Ради ЄС із питань енергетики.

Джерело: MTI

social
Слідкуйте за нами у соцмережах
subscribe
Хочеш читати новини поки нема інтернету?

Підпишись на спеціальний телеграм канал де кожна новина розміщена у повному обсязі. Твій телефон завантажуватиме новини у фоні тільки тоді, коли це можливо, і ти завжди будеш у курсі останніх подій.

Підписатися
subscribe
Підписка
Оформіть підписку
Приєднуйтесь до нашого списку розсилки, щоб отримувати актуальні новини на свою пошту.
Ми не розсилаємо спам, ми поважаємо вашу приватність.
baner 1 baner 2
Новини дня