Казахстанський бізнес допомагає росії обходити санкції — Reuters

Казахстанський бізнес допомагає росії обходити санкції — Reuters

17:39 Березень 20, 2023

Економіка 453 3 хвилини

Magyar

Російські компанії звертаються до сусіднього Казахстану за допомогою в імпорті вкрай необхідних товарів усупереч західним санкціям.

Про це пише Reuters з посиланням на сім неназваних джерел, які, за його словами, безпосередньо поінформовані про це питання.

Казахстан має сухопутний кордон із росією протяжністю понад 7 тисяч км.

Згідно зі звітом, казахстанський експорт до росії виріс на чверть до $8,8 млрд минулого року, при цьому помітно збільшилися постачання деяких товарів, яких гостро не вистачає росії через санкції.

Експорт підшипників подвоївся до $111 млн, експорт пластикових труб збільшився більш ніж утричі – до $12 млн.

Тим часом Казахстан різко збільшив імпорт комп’ютерів із Європи та Тайваню, очевидно, частину з них було реекспортовано до росії.

До затребуваних товарів входять телефони, підшипники, деталі літаків, рідкісні метали, передова електроніка, радіообладнання та турбіни.

Одне джерело сказало, що російські банки імпортують обладнання та пластик, необхідні для виробництва банківських карток, через Казахстан, а інше повідомило, що зростання торгівлі було настільки різким, що казахстанська митниця перевантажена.

Туреччину також назвали помічником росії в обході санкцій.

Одне з джерел, казахстанський бізнесмен, повідомив Reuters: «Я заходжу в офіс європейської компанії і питаю про певне обладнання, вони кажуть, що не можуть його продати, бо воно може опинитися в росії. Коли я виходжу, мені дзвонить турецька компанія, яка пропонує таке саме обладнання».

Але уряд Туреччини заперечує експорт продукції, яка може бути використана росією у війні.

Анкара також заявляє, що не допустить порушення західних санкцій у Туреччині чи через неї, і пообіцяла вжити заходів для запобігання цьому.

Цей крок може просто означати, що більше товарів проходитиме через такі країни, як Казахстан, зазначає видання.

social
Слідкуйте за нами у соцмережах
subscribe
Хочеш читати новини поки нема інтернету?

Підпишись на спеціальний телеграм канал де кожна новина розміщена у повному обсязі. Твій телефон завантажуватиме новини у фоні тільки тоді, коли це можливо, і ти завжди будеш у курсі останніх подій.

Підписатися
subscribe
Підписка
Оформіть підписку
Приєднуйтесь до нашого списку розсилки, щоб отримувати актуальні новини на свою пошту.
Ми не розсилаємо спам, ми поважаємо вашу приватність.
Новини дня